Ze względu na wdrożenie zaawansowanych technologii powstały etykieciarki, które charakteryzują się wręcz doskonałą precyzją nakładania, np. naklejek, podobnie jak tempem realizowania tej czynności. Przez wiele lat doskonalono maszyny etykietujące oraz systemy zakładania kieliszków i koloratek. Aktualnie rynkowym potentatem jest przykładowo P. E. Labellers, którego maszyny etykietujące przywędrowały dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak do naszego kraju.

Co mieści się w ofercie firmy Ultrapak?

W tym momencie oferta zawiera następujące aplikatory etykiet: Rollmatic, Futura, Futura Top, Rotaxa, Maya, Splendid, Roll-Line oraz Pratica. Każda z nich używa do nakładania banderoli i krawatek inny rodzaj techniki. Przykładowo Rollmatic dekoruje opakowania za sprawą kleju termotopliwego, Splendid umieszcza papierowe etykiety na naczyniach o walcowatym kształcie, a Rotaxa nanosi etykiety w formie litery „U” i „L” na szyjki butelek z alkoholem. Maszyny etykietujące wyposażone są w: podwójne śruby wejściowe, śruby rozdzielające, karuzelę kierującą pracą, układy do stawiania opakowań w odpowiedniej pozycji.

Etykieciarki P. E. Labellers

Nie wolno zignorować nadrzędnego atrybutu maszyn etykietujących, to znaczy ich komfortowych kształtów, poprzez które ułatwiony jest dostęp do maszyny, a pracownik jest bardziej bezpieczny. Znacznym ulepszeniem w zakładaniu banderoli jest technologia Adhesleeve, która w całości minimalizuje używanie termotopliwych klejów, grubych etykiet, rozcieńczalników i obracających się w różnych kierunkach noży. Znaczną pomocą w przebiegu aplikowania są przyrządy do orientacji optycznej, które stosuje się do jego kontroli. Tutaj wymienić należy: kamery, urządzenia elektroniczne służące do pomiaru światła i czujniki światłowodowe. W aplikowaniu etykiet wykorzystuje się również inne techniki: cold-glue, hot-melt, self-adhesive, sleeve, roll-fed czy mieszane.

Etykieciarki Cosmopack

Natomiast przedsiębiorstwo Cosmopack posiada w katalogu maszyn etykietujących nowej generacji aplikatory do nanoszenia banderoli, krawatek i kieliszków na szyjkę opakowania. Uzbrojone są w specjalny składzik. Tak samo istotną opcją jest dołączenie do wybranej etykieciarki systemu dozowania kleju termotopliwego. Dzięki niemu etykieta nie przesunie się ani nie opuści szyjki opakowania. Dostępne są takie warianty aplikatorów: etykieciarki COSMO-CNL300, etykieciarki COSMO-CNL400 oraz aplikatory COSMO–TL. Pierwsza wymieniona etykieciarka aplikuje ozdobne kołnierzyki i małe „szklanki” do wódki na butelki w dwóch rodzajach: szklane oraz plastikowe, następna – wyposażona jest w mechaniczną organizację ujmowania koloratek i ich wypuszczania, a trzeci – nakłada nawet bardzo grube krawatki na opakowania. Cosmopack posiada w katalogu także roboty ręczne, mieszarki, rozdzielacze i bufory dynamiczne.

Strona używa cookies
Ok